Батьківщиною термопанелей з пінопласту (пінополістиролу), як, власне, і самого цього матеріалу можна, без сумніву, вважати Німеччину. Німецькі будівельні технологи, як зараз, так і раніше, намагалися розширити список вживаних для облицювання фасаду будівлі матеріалів. Ідеальним матеріалом, що відповідає найсучаснішим вимогам, виявився пінополістирол. Зовнішній вигляд термопанелей з пінопласту (пінополістиролу) дозволяє використати їх в якості самостійного облицювання будівлі. Все, що знадобиться з ними зробити - це піддати фінішній обробці після монтажу на фасад.
Серед систем утеплення фасаду великого поширення в нашій країні набула так звана технологія «скріпленої ізоляції». Це метод утеплення фасаду за допомогою пінопластових плит, які приклеюються на зовнішню стіну. Даний спосіб виділяється тим, що він досить простий, не вимагає великих витрат і трудомістких операцій. За умови грамотного і акуратного виконання з дотриманням всіх технологічних процесів виграш в економії енергії може вийти досить значним, і кошти, вкладені в теплоізоляцію, окупляться за найближчі два-три опалювальні сезони.
Шкаралупа з пінопласту - дуже поширений матеріал для створення теплоізоляції навколо труб, призначених для транспортування всіляких газів і рідин. Така теплоізоляція здатна працювати при температурах від -200 ° до + 85 ° С, не схильна до руйнування від атмосферних опадів і не виділяє токсичних речовин при експлуатації.