• (098) 918-13-13
  • (095) 518-13-13
  • info@ozar.ua
  • м. Київ, вул. Райдужна, 40Б

Всі вироби компанії «Ozar» відповідають вимогам безпеки і екологічності і виробляються за допомогою найсучасніших технологій. Основним матеріалом, який ми використовуємо, є пінопласт (пінополістирол).

Добре відомо, що пінопласт (пінополістирол) вже довгі роки (протягом більше 40 років) широко застосовується в будівельній індустрії і зарекомендував себе з найкращого боку. Пінопласт (пінополістирол) представляє з себе полімер, сформований з попередньо спінених, тобто роздутих, збільшених в обсязі полістирольних кульок, наповнених повітрям. Саме повітря, що володіє низькою теплопровідністю і легкістю, обумовлює основні переваги даного виду матеріалу.

Розглянемо ці переваги докладно.

1. Пінопласт відмінно зберігає тепло і дуже часто виступає в ролі теплоізоляційного матеріалу. Використання пінопласту в такій якості знижує експлуатаційні витрати в 20-50 разів! При зміні температури навколишнього середовища, вологості повітря в той чи інший бік ця властивість не погіршується. Нижче представлена таблиця порівняння теплоізоляційних властивостей пінопласту з аналогічними властивостями інших матеріалів.

Матеріал Товщина матеріалу, яка забезпечує рівномірні теплоізоляційні якості, мм
Пенопласт (пенополістирол) 50
Мінеральная вата 110
Дерево 195
Пінобетон 500
Цегляна кладка 950

 

2.Пінопласт практично не пропускає вологу, тобто не гігроскопічний. За рік активної експлуатації в умовах помірного і помірно-континентального клімату фасадні вироби з пінопласту вбирають від 1,5 до 3,5% води по відношенню до їхньої ваги. Відповідно, пінопласт не боїться багатьох, пов'язаних з вологою негативних факторів, яким піддаються всі інші більш традиційні будівельні матеріали, наприклад, впливу атмосферних опадів, крапельного підняття ґрунтових вод і т.д.

3. Стіни, утеплені пінопластом (пінополістиролом), дихають, так як його повітропроникність в значній мірі перевищує водопроникність.

4. Пінопласт - це також звукоізоляційний матеріал. Відомо, що найбільш високою звукоізоляційною здатністю володіють пористі матеріали з низькою теплопровідністю, здатні пропускати повітря. Коміркова структура полістирольного пінопласту визначає його приналежність до таких матеріалів. Залежність звукопоглинання від частоти звукових коливань у різних матеріалів розглянемо на прикладі даних в таблиці нижче.

Коефіцієнти поглинання звуків матеріалами при різних частотах звукових коливань

Матеріал Частота звукових коливань, Гц
125 500 2000 4000
Цемент 0,01 0,02 0,03 0,04
Сталевий лист 0,04 0,05 0,05 0,07
Скловолокно товщиною 25 мм (щільність 15 кг/кв.м.) 0,03 0,91 0,96 0,99
Пінопласт товщиною 70 мм 0,18 0,45 0,50 0,58

 

5. Вироби з пінопласту легко обробляти і монтувати. Вони мають низьку об'ємну вагу, в зв'язку з чим, практично не обтяжують конструкцію, на яку кріпляться. Встановлюються пінопластові елементи за допомогою простих механічних кріплень. Їх також можна склеювати з іншими будівельними матеріалами. Для різання або свердління виробу з пінопласту підійдуть самі звичайні деревообробні інструменти.

6. Пінопласт - досить міцний матеріал. Це підтверджує в'язко-пружна реакція пінопласту, яка у нього значно краще, ніж у крихко-твердих матеріалів. Для того щоб поліпшити характеристики міцності пінопласту, вироби компанії «Ozar» покриваються армирующим шаром, спеціально розробленого для цього складу.

7. Пінопласт не токсичний, екологічно безпечний. Це підтверджує Висновок Московського НДІ Гігієни ім. Ф.Ф. Ерісмана № 03 / ПМ8. Даний матеріал застосовують навіть для виготовлення упаковок харчових продуктів. На пінопласт практично не впливають: сольові і кислотні розчини, ангідриди, луги, добрива, бітум, силіконові масла, спирти, фарби на водній основі, бетон, вапно, цемент, гіпс, пісок та ін. Пінопласт не гниє і не є сприятливим середовищем для розмноження грибкових інфекцій.

8. Так як пінопласт, з якого виготовляються вироби в компанії «Ozar», містить спеціальну речовину антипірен, він є пожежобезпечним самозатухаючим матеріалом. Час його самостійного горіння згідно з ГОСТ 15588-86 не перевищує 4 секунд.

9. Пінопласт - дуже довговічний матеріал. Наведемо приклад. Компанія BASF проводила практичні випробування пінопластової теплоізоляції даху заводу BASF Aktiengesellschaft, яка експлатувалася протягом 31 року. Було встановлено, що після закінчення цього часу дах все ще знаходиться в прекрасному стані, не піддався будь-яким відчутним змінам, а пінопластові панелі як і раніше відповідають вимогам міжнародного стандарту DIN 18164 Частина 1.

10. Пінопласт - це недорогий матеріал. Відомо, що для фасадної обробки будинків використовуються також камінь, гіпс, бетон, поліуретан, ін. У порівнянні з пінопластом вартість їх значно вище. Найближче за цим показником до пінопласту підходять поліуретан і бетон. Але і вони приблизно в 4 - 5 рази дорожчі. При цьому вироби з поліуретану і бетону складно обробляти, монтувати. Що ж говорити про декор з каменю! Так, звичайно, сам по собі натуральний (або штучний камінь) володіє відмінними естетичними характеристиками. Але при сучасних технологіях пінополістирольним виробам за допомогою спеціальної обробки можна надати абсолютно аналогічний вигляд, тобто імітувати фактуру каменю, дерева і дуже багатьох інших матеріалів. Так навіщо ж переплачувати?

11. Вироби з пінопласту можуть мати найвишуканіший, складний дизайн. Технології обробки пінопласту дозволяють створювати вироби з нього практично будь-якої форми. Це відбувається в найкоротші терміни, і тому пінопластовий декор не рідко виготовляють за індивідуальними вимогами: усними поясненнями, малюнками або кресленнями замовника. За бажанням можна вибрати текстуру для зовнішньої поверхні декору з пінопласту, і в результаті він буде походити на виріб з натурального каменю, гіпсу тощо.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що на сьогоднішній день пінопласт - це найсучасніший, оптимальний за своїми властивостями матеріал для декорування та утеплення фасадів, який дозволяє здійснювати всі пов'язані з цим роботи якісно і максимально швидко.
Всі перераховані вище переваги пінопласту на практиці виявляються в повній мірі тільки в разі багаторівневого контролю якості пінопластових виробів в процесі їх виробництва, який на сьогоднішній день можуть забезпечити далеко не всі фірми, що пропонують послуги в цій галузі. Одним з найбільш важливих моментів, які впливають на якість готового виробу є правильний вибір марки матеріалу. Цей вибір в значній мірі залежить від призначення виробу з пінопласту, оскільки різні марки мають різні фізико-механічні властивості. При виборі марки пінопласту менеджери компанії «Ozar» керуються принципами доцільності і зупиняються на оптимальному для тих чи інших робіт варіанті. Нижче наведена зведена таблиця фізико-хімічних властивостей пінопласту і рекомендацій щодо його застосування.

Найменування показника Марка 15 ПСБ-С -15Ф Марка 25 ПСБ-С -25Ф Марка 35 ПСБ-С -35Ф Марка 50 ПСБ-С -50Ф
Щільність, кг/м² до 15  от 15.1 до 25  от 25.1 до 35 35.1 до 50 
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, МПа, не менше 0.05  0.10 0.16  0.20
Ліміт міцності на вигин, МПа, не менше 0.07 0.18 0.25 0.35
Теплопровідність в сухому стані при (25 5) оС, Вт / м.К, не більше 0.039 0.038 0.037 0.039
при умовах використання А, не більше 0.045 0.044   0.043 0.045 
при умовах використання B, не більше 0.05  0.049 0.048 0.05
Паропроникність, мг/(м ч Па). 0.05 
Водопоглинання за 24 ч, % за об'ємом, не більше  3.0  2.0  2.0  1.8
Група горючості Г1
Група займистості B2 помірно займисті
Група з димоутворювальною здатністю Д3 висока димоутворююча здатність
Призначення Ізоляція дахів і мансард Ізоляція стель і горищ Внутрішня ізоляція стін Термоізоляція труб В холодильниках, рефрижераторах Утеплення фасадів будинків Утеплення підлоги під стяжку Ізоляція дахів і мансард Ізоляція стель і горищ Внутрішня ізоляція стін Термоізоляція труб Протиударна упаковка В холодильниках, рефрижераторах Для фасадного декору і рекламної продукції   Утеплення підлоги під стяжку Утеплення фундаментів Захист від спучування грунтів Для фасадного декору і рекламної продукції Утеплення фундаментів Захист від спучування ґрунтів Для фасадного декору і рекламної продукції

 

12. В цілому переваги фасадного декору, виготовленого з пінопласту, перед іншими матеріалами, які використовують з цією ж метою, можна уявити за допомогою наступної таблиці

Натуральний камінь Штучний камінь Поліуретан Фарбований пінопласт Пінопласт з полімерно-акриловим покриттям "Ozar"
Зовнішній вигляд Готовий Готовий Потрібна складна закладення стикуваннь Неможливість якісної обробки Виріб готовий під забарвлення
Вага Велика вага Велика вага Мала вага Найлегша вага Мала вага
Несуча здатність (навантаження) Висока Висока Відсутня Відсутня Низька
Зносостійкість Над-висока (100 років) Дуже висока (50 років) Середня (5 років) Низька (до 3 років) Высокая (20 лет)
Терміни виконання замовлення Від кількох місяців Від 1 місяця Позиція з каталогу - відразу. За індивідуальним замовленням - від декількох місяців Індивідуальне замовлення - 3 дні 1 тиждень
Пожежостійкість Висока Висока Низька Низька Висока
Стійкість до руйнування ультрафіолетом Максимальна (не схильний до руйнування) Максимальна (не схильний до руйнування) Нестійкий (елемент стає крихким і кришиться) Нестійкий (елемент стає крихким і кришиться) Максимальна (не схильний до руйнування)
Водопоглинання (насичення водою) Не поглинає Не поглинає Середнє (можлива поява тріщин) Не поглинає Не поглинає
Чищення Легко миється звичайними засобами Легко миється звичайними засобами Верхнє покриття може бути зруйноване або пошкоджене при очищенні Верхнє покриття може бути зруйноване або пошкоджене при очищенні Легко миється звичайними засобами
Токсичність Нетоксичний Нетоксичний Токсичний (може викликати екзему і астму) Нетоксичний Нетоксичний
comments powered by HyperComments